Wilt u ook een bijdrage leveren aan de pensioenen van circa 80.000 mensen bij SPW? Dan is dit uw kans: stel u kandidaat bij de verkiezingen voor ons verantwoordingsorgaan (VO). Vanaf 1 juli 2026 komen er 10 zetels beschikbaar. Bouwt u pensioen op bij SPW, of ontvangt u pensioen? Dan kunt u zich kandidaat stellen.
De leden van het VO denken mee vanuit het perspectief van de circa 80.000 mensen met een pensioen bij SPW. En namens werkgevers. Zij beoordelen ieder jaar of het bestuur de juiste keuzes maakt voor hun pensioen. Ook adviseren zij het bestuur over zaken die u raken. Zoals hoe SPW het pensioengeld belegt en hoe SPW met u communiceert.
In de week van 23 februari ontvangt u hiervoor een persoonlijke oproep per e-mail of brief.
6 zetels namens de mensen die nu pensioen opbouwen bij SPW (deelnemers).
4 zetels namens de gepensioneerden.
De andere 2 zetels zijn namens de werkgevers.
U kunt zich kandidaat stellen van 26 februari tot en met 18 maart 2026. U hoeft niet meteen een pensioenexpert te zijn. Belangrijker is de interesse en ambitie om te leren. Na uw benoeming krijgt u de kans om u via gerichte opleidingen de benodigde kennis eigen te maken.
Op 5 maart was er een online informatiebijeenkomst. Daarin deelden VO-leden hun ervaringen en konden belangstellenden vragen stellen.
Op de pagina achter de knop vindt u alles overzichtelijk bij elkaar: de presentatie, de opname en de antwoorden op veelgestelde vragen. U kunt op uw gemak terugkijken wat er is besproken en bepalen of u zich kandidaat wilt stellen.
Kandidaat stellen: 26 februari tot en met 18 maart
Online informatiebijeenkomst: 5 maart
Kandidaten bekend: 13 april
Stemperiode: 7 tot en met 27 mei
Uitslag verkiezingen: 5 juni
Start nieuwe VO: 1 juli
Wilt u meer weten over de verkiezingen? Bent u geïnteresseerd om u kandidaat te stellen? Bekijk alle informatie op onze verkiezingenpagina.