SPW kijkt in het jaarverslag 2025 terug op een jaar van belangrijke voorbereidingen richting het vernieuwde pensioen én een solide financiële positie.
Ondanks turbulente markten bleven we financieel gezond. De actuele dekkingsgraad steeg naar 143,1% en de beleidsdekkingsgraad kwam uit op 134,9%. Het beleggingsrendement was met -3,9% negatief. Tegelijk zorgde die stijgende rente er ook voor dat de verplichtingen lager werden. Hierdoor bleef onze financiële positie sterk, vooral door stijgende rentes.
Het jaar 2025 stond vooral in het teken van de voorbereiding op de overgang naar het vernieuwde pensioen per 1 januari 2026. We werkten intensief samen met sociale partners en andere stakeholders om deze transitie zorgvuldig en evenwichtig uit te voeren.
We beheerden eind 2025 ongeveer €15,3 miljard pensioenvermogen voor bijna 80.000 deelnemers. Tegelijk bleven we investeren in verantwoord beleggen, met aandacht voor klimaat, biodiversiteit en mensenrechten. Zo was de CO₂‑voetafdruk van beleggingen 35% lager dan in 2019 en werd 21% van het vermogen belegd in bedrijven, vastgoed en projecten die bijdragen aan de Duurzame Ontwikkelingsdoelen. Deze doelen zijn door de Verenigde Naties vastgesteld en richten zich onder andere op betaalbare en duurzame energie, duurzame steden en gemeenschappen en de aanpak van klimaatverandering.
Ook in de toekomst blijven we werken aan een goed pensioen voor iedereen. Met het vernieuwde pensioen, duidelijke uitleg en goede service. Samen zorgen we dat uw pensioen goed voor elkaar is.
We beleggen het geld van alle deelnemers samen (collectief). In 2025 was het totaalrendement op onze beleggingen -3,9%. We vergelijken ons eigen rendement met een benchmark. Deze benchmark is gebaseerd op ons strategisch beleggingsbeleid. Dit maakt het mogelijk om onze prestaties te vergelijken met de hele markt. In 2025 was het rendement van de benchmark -1,9%. Onze beleggingen deden het dus minder goed dan de benchmark.
We willen zoveel mogelijk kans op rendement benutten en risico’s goed spreiden. Daarom beleggen we in verschillende soorten beleggingen, landen en sectoren. Het ging in 2025 goed met beleggingen in aandelen. Die werden meer waard. Het ging in 2025 minder goed met beleggingen die ons beschermen tegen een daling van de rente, zoals staatsobligaties. Doordat de rente omhoogging, werden deze beleggingen minder waard. Tegelijk zorgt die hogere rente juist voor een betere financiële situatie op lange termijn.