
Beleidsdekkingsgraad eind februari 2018: 114,4%
De beleidsdekkingsgraad is eind februari 114,4% (eind januari 114,0%). Door marktontwikkelingen daalt de maanddekkingsgraad van 117,9% eind januari naar 116,4% eind februari. Zowel het vermogen als de verplichtingen daalden in de maand februari 2018. Doordat het vermogen sterker is gedaald dan de verplichtingen daalt de maanddekkingsgraad per saldo.

Ontwikkeling dekkingsgraad onzeker
Het verloop van de dekkingsgraad is afhankelijk van verschillende factoren zoals de rente, de aandelenkoersen en de levensverwachting. Deze factoren beïnvloeden het vermogen en de verplichtingen van SPW.
De ontwikkelingen op de financiële markten zijn onzeker. Het is daarom niet te zeggen hoe de dekkingsgraad van het fonds zich de komende tijd ontwikkelt. Lees hier meer over de ontwikkeling van het vermogen en de verplichtingen.
Meer weten?
16-03-2018