Cordares – de pensioenuitvoeringsorganisatie van SPW – is in 2009 gefuseerd met APG. In verband met de integratie van beide organisaties heeft SPW alle aandelen in Cordares Holding NV verkocht. SPW is hierdoor geen mede-eigenaar meer van Cordares en heeft ook geen belang in de nieuwe pensioenuitvoeringsorganisatie APG.
Fusie en integratie
Tot en met 31 december 2005 had SPW een eigen pensioenuitvoeringsorganisatie genaamd ASW. Op 1 januari 2006 is ASW gefuseerd met Cordares. Bij die fusie heeft SPW er bewust voor gekozen om mede-eigenaar te worden van Cordares, om betrokken te blijven bij de uitvoeringsorganisatie.
In 2009 is Cordares gefuseerd met APG en sindsdien is de integratie van beide pensioenuitvoeringsorganisaties gestart. Deze integratie is ook in het belang van SPW, omdat de dienstverlening van het fonds hierdoor efficiënter en beter kan worden. Onderdeel van de integratie was de verkoop van de aandelen in Cordares Holding NV door SPW.
Geen mede-eigenaar van APG
SPW had de intentie om mede-eigenaar te worden van de nieuwe pensioenuitvoeringsorganisatie APG. De grootste eigenaar van APG – het ABP – was echter niet bereid om SPW als mede-eigenaar te accepteren. Dit omdat het aandeel van SPW in APG erg klein zou worden. SPW betreurt dit, maar wil de integratie niet in de weg staan. SPW heeft samen met Cordares en APG een bevredigende oplossing gevonden. Het bestuur heeft daarom besloten de aandelen in Cordares Holding NV te verkopen.