Stichting Pensioenfonds voor de Woningcorporaties
lettertype vergrotenlettertype verkleinen
print
Skip Navigation Linkswww.spw.nl > Algemeen > Financieel nieuws
(26-01-2010) Dekkingsgraad SPW 2009 

De geschatte dekkingsgraad van SPW is in het vierde kwartaal verder gestegen. De opgaande lijn van de voorgaande kwartalen werd voortgezet. De geschatte dekkingsgraad lag eind 2009 op ongeveer 106%. Eind september lag de dekkingsgraad op ongeveer 102%.

De cijfers laten weliswaar een opgaande lijn zien, maar de financiële markten zijn nog te onrustig om te kunnen spreken van een blijvende verbetering. Het is een momentopname en de situatie kan snel veranderen. Daarnaast heeft ook de toegenomen levensduur van de bevolking invloed op de hoogte van de dekkingsgraad.

De invloed van sterftetafels op de hoogte van de dekkingsgraad
De toekomstige pensioenuitkeringen zijn de pensioenrechten van de deelnemers in de toekomst. Dit bedrag wordt onder andere berekend aan de hand van de sterftetafels. Aan de hand van de sterftetafels kan men de gemiddelde verwachte levensduur van de bevolking berekenen. SPW maakt evenals andere pensioenfondsen gebruik van de sterftetafels om een zo betrouwbaar mogelijke schatting te krijgen van de verwachte (toekomstige) pensioenuitkeringen.

Als de overlevingskansen toenemen, zal ook de verwachte uitbetaling toenemen en moet de voorziening voor de pensioenuitkeringen verhoogd worden. Dit heeft consequenties voor de hoogte van de dekkingsgraad en ook voor de hoogte van de pensioenpremie. De huidige pensioenpremies zijn gebaseerd op de voor het laatst gepubliceerde sterftetafels van 2007. SPW houdt rekening met een stijging van de pensioenlasten door de toegenomen levensverwachting. De verwachting is dat de nieuwe sterftetafels begin 2010 worden gepubliceerd.